Náročný trip zakončili junioři prohrou na Kladně

Po zápasech ve Varech junioři zajížděli do Kladna, kde však náročný trip nakonec úspěšně nezakončili. Do třetí třetiny sice Berani ještě nastupovali v mírné výhodě, ale nakonec možná i došly síly po náročném cestování a přesouvání. Kladno otočilo čtyřmi góly zápas a připsalo si důležité tři body do tabulky
16.kolo, pá 3.11.2017, ČEZ stadion
Kladno
6:3
(0:2, 2:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 29. Keszi (Klusáček), 29. Jelínek (Řepka, Keszi), 48. Schildhabel (Patyk, Cibák), 49. Vildumetz (Jelínek), 55. Schildhabel (Patyk, Keszi), 58. Jelínek (Řepka, Müller) – 1. Dlabaja (Dvořáček), 10. Dvořáček (Dlabaja, Mikulec), 33. Gazda (Kočica, Dobiáš). Rozhodčí: Bejček – Hynek, Schopf. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 6:3.

Stahl – Krill, Cibák, Veber, Klusáček, Kučera, Müller – Gnusin, Sokolov, Patyk, Jelínek, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Keszi, Březina

Huf – Martínek, Kollár, Padrnos, Gába, Dluhoš, Marek, Augustin, Gazda – Kenša, Dvořáček, Čechmánek, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Hefka, Dobiáš, Dlabaja

Zápas pro domácí hokejisty nezačal vůbec dobře. Hned po šestnácti vteřinách hry otevřel skóre zápasu Daniel Dlabaja – 0:1. V polovině první třetiny přidal další zásah hostů Kryštof Dvořáček a Zlín vedl o dvě branky – 0:2. Kladno v úvodním dějství vyslalo na gólmana Hufa jen tři střely.

Přestávková promluva hráčům do duše zřejmě pomohla, jelikož ve 29. minutě korigoval stav zápasu Vincent Keszi. Akce započala z nepovedené kličky jednoho z hostujících útočníků, kterému puk vypíchl Klusáček. Ten poslal do samostatného úniku právě Kesziho, který chladnokrevně proměnil – 1:2. O pouhých třináct vteřin později bylo vyrovnáno! Jeden z hostujících obránců špatně rozehrál a dopředu se hnala trojice Keszi – Řepka – Jelínek, kteří si rozebrali obranu a poslední jmenovaný srovnal stav zápasu – 2:2. Tým z Valašska nepřijel do Kladna jen na výlet a nechtěl domů odjet s prázdnou. Zvýšená aktivita vyústila ve 33. minutě v gól, o ten se dorážkou postaral Daniel Gazda – 2:3.

Gólovou hitparádu a obrat si Mladí Rytíři schovali až na třetí třetinu. O vyrovnávací gól se postaral ostrostřelec Krešimir Schildhabel, jenž dorážel do odkryté brány – 3:3. O necelou minutu později obrátil stav utkání Tomáš Vildumetz. Do společného úniku dva na jednoho se dostal s Jelínkem, který mu perfektně nahrál a suverénně nejproduktivnější hráč DHL extraligy juniorů se v zakončení nemýlil – 4:3. Gólové hody pokračovaly i nadále. Svoji druhou branku v zápase vstřelil Krešimir Schildhabel, ten se tak dostal zpátky na první místo střelců v tabulce celé soutěže - 5:3. O poslední branku v utkání se postaral Šimon Jelínek, který z pravé strany prostřelil Hufa a taktéž si v dnešním utkání připsal dva přesné zásahy - 6:3.